HOME

AKTUALNOŚCI

O MNIE
DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
FACEBOOK
BLOG

KONTAKT

Terapia - leczenie uzależnień Lublin

Leczenie uzależnień i psychoterapia Lublin

Jako psychoterapeuta i specjalista terapii uzależnień posiadam wieloletnie doświadczenie, którego podstawę stanowi terapia uzależnień Lublin to miasto, w którym prowadzę gabinet pomocy psychologicznej.

Każdy w swoim życiu napotyka przeszkody. Zdarzają się również takie, które sprawiają wrażenie nie do przejścia, a wręcz wykluczają nas z normalnego życia, wprowadzając w kryzys. Depresyjna aura dzisiejszego świata często doprowadza nas do stanu wymagającego pomocy specjalisty i leczenia uzależnień. Psychoterapeuta to osoba niosąca pomoc w takich właśnie przypadkach.

Psychoterapia jest metodą psychologiczną opartą na częstotliwych relacjach z innymi ludźmi, ma na celu niesienie pomocy osobom, którym towarzyszą wszelkie problemy mające niepożądany czy też dokuczliwy wpływ na sfery psychiczne. Słowo «psychoterapia» pochodzi z języka greckiego: «psyche» – dusza i «therapein» – leczyć. Zadaniem psychoterapeuty jest więc udzielanie pomocy niosącej ukojenie ludzkiego umysłu oraz znajdowanie optymalnych rozwiązań problemów w celu poprawienia komfortu psychicznego pacjenta, na przykład poprzez terapię uzależnień.

terapia i leczenie uzależnień Lublin | Izabela Małecka-Kostrubiec W Lublinie Prowadzę terapie grupową oraz indywidualną. Zajmuję się również leczeniem uzależnień. W ramach oferowanej pomocy w tej sferze odbywa się skuteczna terapia uzależnień.

Naszym czasom stale towarzyszą napięcia i stresy. Dodatkowe trudności napotykane na drodze życiowej często nakłaniają do ucieczki w początkowo dające ukojenie używki - w ten sposób powstają niezdrowe zwyczaje, pomagające nam radzić sobie z codziennością. To z nich rodzą się nałogi, którym prędzej czy później musimy stawić czoło i poddać się kompleksowemu leczeniu uzależnień. Właśnie dlatego terapia uzależnień jest tak ważna, ponieważ cały proces terapeutyczny potrafi postawić człowieka na nogi i przywrócić radość z życia utrzymanego w trzeźwości. Jeśli interesuje Cię leczenie uzależnień Lublin to miejsce, w którym służę pomocą i współpracą.

Uzależnienie może przybierać różne formy, lecz zawsze jest ono chorobą. Człowiek nią dotknięty posiada wewnętrzny przymus stosowania substancji psychoaktywnych, najczęściej tych znajdujących się w alkoholu, narkotykach i tytoniu. Terapie uzależnień obejmują nie tylko te, najbardziej powszechne, przypadki. Coraz więcej osób dotkniętych jest innymi postaciami nałogów, wyrażających się kompulsywnym wykonywaniem pewnych czynności: oglądaniem telewizji, graniem w gry komputerowe, uprawianiem hazardu, seksu, niekontrolowanymi zakupami, nadmierną pracą etc. Leczenie uzależnień obejmuje więc różnorodne przypadki. Punktem wyjścia jest dokonanie odpowiedniej diagnozy - potrzeba uświadomienia sobie problemu. Żeby terapia uzależnienia była skuteczna, niezbędna jest wola osoby chorej, by w ogóle leczeniu uzależnienia się poddać. Taka decyzja, to pierwszy krok na drodze do sukcesu.

Nie bądźmy też obojętni na sytuacje ludzi z naszego otoczenia, bo być może komuś z nich potrzebna jest terapia uzależnień. Jeśli zauważamy, że ktoś z naszych znajomych czy z rodziny może mieć problem z nałogiem, nie bójmy się podjąć tematu i zasugerujmy leczenie uzależnień Lublin oferuje wiele możliwości w tym zakresie. Nałóg oddziałuje destrukcyjnie nie tylko na osobę uzależnioną, lecz także na jej bliskich i w ogóle na całokształt relacji społecznych. Nałogu nie wolno bagatelizować. Poddanie się terapii uzależnienia pozwala odmienić życie osoby chorej i jej otoczenia.

Jeśli czujesz, że rozwiązaniem, którego potrzebujesz, jest terapia uzależnień Lublin jest miastem, w którym znajdziesz fachową pomoc. Zapewniam dyskrecję i komfortową atmosferę spotkań. Leczenie uzależnień to droga do lepszej przyszłości. Serdecznie zapraszam!

Psychoterapia osób z problemami:

kryzysy życiowe
trudności w relacjach z bliskimi
doświadczanie napięć i stresów
trudności w odnalezieniu partnera lub utrzymaniu związku
trudności wynikające z bliskich kontaktów
z osobami uzależnionymi
trudności z własną asertywnością, autonomią (niezależnością od innych)
poczucia niezadowolenia z realizacji siebie
i swoich możliwości
niskie poczucie własnej wartości, nieśmiałość, lęk przed odrzuceniem itp.
inne trudności natury psychologicznej

Leczenie zaburzeń psychicznych:

depresje
nerwice
zaburzenia osobowości
zaburzenia psychoseksualne
zaburzenia odżywiania
zaburzenia lękowe
uzależnienia


Psychoterapeuta Izabela Małecka – Kostrubiec
Ul. Elizy Orzeszkowej 2 Lublin
2016 © Izabela Małecka-Kostrubiec kontakt@lublin-psychoterapia.pl
Psychoterapia Lublin Izabela Małecka-Kostrubiec Gabinet Psychoterapii
20-435 Lublin Ul. Elizy Orzeszkowej 2
Tel. 698 568 186 kontakt@lublin-psychoterapia.pl